Mimo różnych gustów dotyczących niektórych dań, a także zróżnicowanych preferencji żywieniowych on jeden łączy niemal wszystkie podniebienia świata. Deser – bo o nim mowa, to odrobina przyjemności, która wbrew wielu opiniom wcale nie musi być niezdrowa. W naszym zestawieniu przygotowaliśmy niejeden przepis na deser, który jest smaczny i zdrowy.

Przepis na deser dla każdego

Desery to potrawy, bez których wiele osób nie wyobraża sobie codzienności. Termin deser pochodzi od francuskiego desservir, oznaczającego czynność sprzątania ze stołu i faktycznie w wielu domach podawano i nadal podaje się go na koniec – czyli po głównym posiłku, najczęściej po obiedzie. Warto wiedzieć, że tradycja deserowa jest naprawdę długa, początkowo jednak deser stanowiły świeże lub suszone owoce, a w niektórych regionach (również w Polsce) nawet sery i młode warzywa. Dopiero rozpowszechnienie cukru, a także takich składników jak kakao, czy wanilia, dało początek deserom, które znamy dzisiaj.

W dzisiejszych czasach dobry przepis na deser musi sprostać dodatkowym wyzwaniom. Zróżnicowane sposoby odżywiania sprawiają, że nawet proste desery muszą być do nich dostosowane. To jednak nie wszystko – należy pamiętać, że obecnie wiele osób musi mierzyć się z nietolerancjami pokarmowymi, czy chorobami takimi jak cukrzyca – w związku z tym konieczne jest wyeliminowanie składników takich jak np. gluten, cukier, jajka, czy laktoza. Dobry przepis powinien nie tylko pomóc stworzyć zdrowy i szybki deser, ale również taki, który będzie brał pod uwagę powyższe kwestie.

Pomysły na desery – słodkie może być zdrowe!

Wiele osób żyje w przekonaniu, że to, co słodkie musi być tuczące i niezdrowe. Na szczęście nasz szeroki katalog zawierający niejeden sprawdzony przepis na szybki deser z powodzeniem obala tego typu mity. Opracowane przez nas propozycje to receptury, dzięki którym można stworzyć pyszne, pełne wartości odżywczych desery. Co więcej – wiele możliwości znajdą tu zarówno wegetarianie, jak i weganie, a przygotowane potrawy będą stanowiły element zbilansowanej diety i dostarczą wszelkich niezbędnych mikro- i makroelementów.

Nasz zbiór będzie również prawdziwą skarbnicą pomysłów w przypadku różnych nietolerancji lub chęci wyeliminowania niektórych składników z diety. W bazie inspiracji znajdziesz ciekawe pomysły na słodkie przekąski, które można zabrać do pracy lub spakować dzieciakom do szkoły, mamy również wiele sposobów na przygotowanie bardziej uroczystych deserów. Co istotne – każdy przepis na deser jest sprawdzony i szczegółowo opisany, by jego przygotowanie nie budziło żadnych wątpliwości. Niemal wszystkie przepisy są oparte o zdrowe i wartościowe produkty, dostępne w większości sklepów.

Szybki deser na co dzień

Nie ma co ukrywać – w tygodniu liczba obowiązków niejednokrotnie sprawia, że nie ma się sił na przygotowanie obiadu, a co dopiero deseru. Życie w biegu nie zawsze sprzyja kreatywności, czasem człowiek zwyczajnie nie ma pomysłu i potrzebuje dobrej inspiracji. W związku z tym zaopatrzyliśmy nasz katalog przepisów w smaczne i zdrowe desery na szybko. Znajdziesz tutaj zarówno propozycje na ciepło, jak i na zimno, wykorzystujące różne metody przygotowania. Każdy prosty deser, który polecamy to połączenie ciekawych smaków i różnych tekstur. Wiele z nich to prawdziwe bomby witaminowe, dostarczające również innych składników ważnych dla organizmu. Z nami sprawnie przygotujesz szybki deser nawet przy naprawdę napiętym terminarzu.

Wykwintne, przepyszne desery

Z pewnością znasz to uczucie, kiedy nadchodzą święta lub inna ważna uroczystość rodzinna, a Ty kompletnie nie masz pomysłu na to, co przygotować do jedzenia. Takie momenty zdarzają się każdemu, na szczęście przychodzimy wówczas z pomocą. Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi przyjęcie dla dzieci, czy może impreza dla dorosłych, z pewnością znajdziesz w naszej bazie niejeden pomysł na wyszukany, choć szybki deser, który wprawi w zdumienie wszystkich gości. Warto wiedzieć, że jeśli chodzi o bardziej wykwintne desery, przepisy wcale nie muszą być skomplikowane i wymagać umiejętności na poziomie czołowych szefów kuchni. Nasze propozycje uświetnią każdą uroczystość, jednocześnie nie wymagając od Ciebie spędzenia długich godzin w kuchni.