Zdrowa żywność jest formą szacunku wobec własnego zdrowia i samopoczucia. Tylko dbanie o prawidłową dietę pozwoli cieszyć się pełnią życia przez długie lata. Bio żywność od Melvit to odpowiedź na wciąż rosnące potrzeby i oczekiwania naszych Klientów, coraz bardziej świadomych wpływu odżywiania na ich zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Zdrowa żywność to eko żywność

Dużo prawdy jest w stwierdzeniu „jesteś tym, co jesz”. To właśnie poprzez BIO żywność dostarczamy naszemu organizmowi niezbędnych witamin, minerałów oraz innych substancji regulujących i wzmacniających jego funkcjonowanie. 

Zgodnie z definicją FDA, zdrowa żywność to produkt konsumpcyjny (lub jego element), którego spożywanie pomaga zredukować ryzyko chorób lub innych dolegliwości zdrowotnych. Za BIO żywność najczęściej uznajemy produkty naturalne, pozbawione sztucznych dodatków chemicznych, o ograniczonej zawartości cukrów oraz niezdrowych tłuszczy. To naturalna żywność wysokiej jakości wytwarzana w systemie gospodarstwa ekologicznego, w którym nie stosuje się nawozów sztucznych, pestycydów, regulatorów wzrostu i innych sztucznych dodatków

W końcu ludzkość zaczyna dostrzegać, że poprawianie natury poprzez stosowanie nasion GMO, antybiotyków, stymulatorów wzrostu, sztucznych barwników i ulepszaczy smakowych przyniosło człowiekowi więcej złego niż dobrego. Ekologiczna żywność staje się remedium dla całej sztuczności powszechnie obecnej we współczesnym przemyśle spożywczym. 

Dziś, kiedy świadomość, jak wielki wpływ ma odżywiania na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, a także na kondycję środowiska naturalnego, jest coraz większa, łatwiej znaleźć nam gotowe, zdrowe jedzenie przygotowywane w myśl zasady „clean label” (ang. czysta etykieta). Ten ogólnoświatowy trend ma na celu dążenie do projektowania, produkowania i spożywania jak najbardziej naturalnego jedzenia. Produkty Melvit od lat wpisują się w ten globalny kierunek.

BIO żywność Melvit – produkty w zgodzie z naturą i prawem

Zdrowa żywność w postaci płatków i produktów zbożowych Melvit BIO powstaje z zachowaniem wszelkich prawnych zasad. Eko żywność pochodzi wyłącznie z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych, na wszystkich etapach wytwórczych stosowane są jedynie ekologiczne metody produkcji artykułów spożywczych. Certyfikowane produkty zbożowe wytwarzane są w naturalnym i bezpiecznym środowisku, co przekłada się na jego prawdziwy smak i bogactwo wartości odżywczych. 

Obecnie Unia Europejska gwarantuje nam wiarygodność produktów pochodzących z gospodarstw ekologicznych. Na opakowaniach zawierających żywność BIO znajduje się odpowiedni kod jednostki certyfikującej oraz wspólnotowe logo ekologiczne, potwierdzające, że otrzymujemy wyłącznie najzdrowsze produkty. Oznaczenia te pojawiają się w przypadku artykułów, w których przynajmniej 95% składników zostało wyprodukowanych metodami ekologicznymi, a produkt był nadzorowany podczas całego procesu wytwórczego. Oferta Melvit to również artykuły certyfikowane z ekologicznym logo wspólnotowym!

Fit jedzenie o prozdrowotnym działaniu

Spożywanie produktów nieprzetworzonych, pełnowartościowych, bez zbędnych środków konserwujących i wszelkiego rodzaju ulepszaczy ma prozdrowotny wpływ na nasz organizm. Zdrowa żywność to jedzenie naturalne, które zaopatruje ciało człowieka we wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze – węglowodany, zdrowe tłuszcze, białka, witaminy i mikroelementy.  Pokarmy bogate w błonnik, minerały i nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym przede wszystkim zboża, płatki, kasze, ziarna czy pestki, sprzyjają naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Zdrowie to jeden z cennych skarbów, których nie rozpoznajemy i nie doceniamy, dopóki się nie wyczerpie. Jesteś tym, co jesz, dlatego nie bądź tani, łatwy czy szybki. Bądź fit!