Każdy, kto pracuje czy też chodzi do szkoły, pragnie w trakcie przerwy zjeść coś na szybko, a w dodatku sycącego. Ważne, aby taki posiłek był treściwy, ale nietuczący. Fit lunch do pracy bądź lunch do szkoły jest niekiedy sporym wyzwaniem.

Fit lunch do szkoły, pracy i domu. Czyli jak szybko i zdrowo się odżywiać

Doskonałym wyjściem z tej sytuacji okazuje się Trendy Lunch, czyli niskoprzetworzone produkty spożywcze pochodzenia roślinnego będące podstawą naszej diety.

Jak zdrowo się odżywiać?

Wiele badań wskazuje, że regularne spożywanie warzyw, owoców, ziół, nasion roślin strączkowych oraz przypraw i pełnoziarnistych produktów zbożowych obniża ryzyko wielu chorób cywilizacyjnych, jak również pomaga w ich leczeniu.

Niestety z biegiem pędzącego świata wiele osób decyduje się na szybkie gotowe przekąski, które niedo końca są zdrowe, lecz ich przygotowanie pozwala oszczędzić czas. Są to wyroby wysoko przetworzone, łatwo dostępne, smaczne oraz oczywiście znacznie mniej wartościowe. Z tego względu spore grono osób kieruje swe kroki do dietetyków, w celu uzyskania niezbędnej porady, jak przygotowywać wartościowe posiłki, wspomagające układ trawienny i przyspieszające przemianę materii.

Wiele osób poszukuje ciekawych przepisów na szybki i lekki fit lunch, by samemu przygotować go w domu. Są to zazwyczaj gotowe mieszanki produktów zbożowych z naturalnymi dodatkami, jak np. Trendy Lunch firmy Melvit.

Trendy Lunch, czyli smaczna, zdrowa i szybka przekąska

Czy to lunch do szkoły, czy też lunch do pracy, doskonale nadaje się dla każdego, kto żyje bardzo szybko i dynamicznie. Komosa ryżowa, kasza pęczak, orkisz czy też bulgur, to źródło energii, która uwalniana jest bardzo długo, a także skarbnica witamin i składników odżywczych. Jest to również połączenie roślin strączkowych, suszonych warzyw i przypraw. To wszystko zamknięte w opakowaniu i gotowe do natychmiastowego przyrządzenia.

Seria Trendy Lunch nie zawiera soli, jest jednak na tyle doprawiona ziołami i warzywami, że smakuje doskonale. Trendy Lunch zalecany jest przez Światową Organizację Zdrowia do prewencji i leczenia nadciśnienia tętniczego, chorób układu krążenia oraz kamicy nerkowej.

Jedną z najciekawszych mieszanek pochodzących z serii fit lunch jest mhammas, czyli połączenie kuskusu perłowego z grzybami leśnymi, tymiankiem, a także groszkiem. Grzyby są wspaniałym źródłem białka, witamin z grupy B oraz potasu, magnezu i selenu z cynkiem. Co więcej, grzyby posiadają związki zapobiegające nowotworom oraz wzmacniające odporność.

Każda mieszanka Trendy Lunch jest dowodem na proste, a zarazem szybkie i zdrowe danie, które jest smaczne oraz będzie wspierać nasz organizm.