Superfoods to inaczej nazywana nieprzetworzona żywność pochodzenia naturalnego. Są to pokarmy bardzo bogate w składniki odżywcze, których właściwości działają korzystnie na organizm człowieka. Są to nie tylko egzotyczne nasiona chia lub spirulina, quinoa oraz jagoda goji. Są to również dynia, jarmuż, siemię lniane, a nawet żurawina, które należą do polskich superfoods. Nadają się do przeróżnych potraw jako dodatek czy też główny składnik. Warto więc bliżej poznać superfoods.

Chleb bez mąki z dodatkami superfoods od Melvit

Chleb bez mąki to inaczej chleb z ziaren. Do jego przyrządzenia nie jest potrzebna ani mąka ani drożdże czy też zakwas. Gotowe mieszanki zawierają między innymi quinoa, kumin, czarnuszkę czy też orkisz. Są to wyroby w 100% naturalne będące podstawą dobrze zbilansowanej diety. Jest to również doskonała alternatywa dla zwykłego chleba szczególnie dla osób odchudzających się bądź dbających o swoją dietę. Chleb bez mąki jest także świetnym posiłkiem dla wegan lub wegetarian. Mieszanka zbożowa od Melvit to produkt pełen witamin i minerałów, który w dodatku skutecznie syci organizm. Melvit oferuje dwa rodzaje chleba bez mąki, a mianowicie chleb z kuminem i quinoa oraz odmianę z czarnuszką i orkiszem. Oba rodzaje chleba to gotowe mieszanki pakowane po 600g, proste w przygotowaniu.  

Nasiona Chia od Melvit

Nasiona Chia oferowane przez Melvit słyną z wyjątkowych wartości odżywczych oraz zdrowotnych. Zawierają bardzo dużo kwasów omega-3 oraz wapnia. Co więcej obniżają ciśnienie krwi, regulują trawienie oraz koją nerwy dzięki zawartości magnezu i potasu. Doskonale nadają się do wielu potraw jako smaczny dodatek. 

Nasiona chia to nasiona szałwii hiszpańskiej pochodzące z Meksyku. Doceniane już były przez Azteków i uznawane jako jeden z trzech głównych pokarmów zaraz po fasoli i kukurydzy. Jako produkt Melvit nasiona Chia są specjalnie wyselekcjonowane i pakowane hermetycznie po 150g. 

Komosa ryżowa – Quinoa od Melvit

Quinoa w większości uprawiana jest w Peru oraz Boliwii. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych superfoods. Komosa ryżowa bogata jest w witaminy A, D oraz B. Jest również źródłem bardzo wielu minerałów takich jak cynk, magnez, wapń oraz żelazo. Quinoa charakteryzuje się również całkiem sporą zawartością przeciwutleniaczy neutralizujących rozwój wolnych rodników. Jest także źródłem węglowodanów, łatwa w trawieniu oraz wskazana szczególnie dla osób chorych na cukrzyce ponieważ ma niski indeks glikemiczny. 

Czarnuszka od Melvit

Czarnuszka siewna jest to roślina, której nasiona znalazły zastosowanie nie tylko w kuchni lecz również i kosmetyce, poprzez swoje wyjątkowe właściwości. Nasiona czarnuszki są bardzo pomocne przy nadciśnieniu, a także w leczeniu wrzodów żołądka. Czarnuszka siewna pochodzi z terenów Europy Południowo-Wschodniej oraz Azji. Jest to roślina posiadająca charakterystyczne białe kwiaty o błękitnym unerwieniu. Natomiast jej owoce posiadają trójgraniaste nasiona, które są całkowicie czarne. Czarnuszka od Melvit pakowana jest po 100 g dzięki czemu zawsze zachowuje świeżość i aromat.

Produkty Melvit z zakresu superfoods to również Konopie z otrębami lnianymi oraz Trio Seeds. Konopie przemysłowe w połączeniu z otrębami lnianymi dają wysokobiałkową mieszankę o lekko orzechowym smaku. Produkt ten pełen jest kwasów omega-3 oraz omega-6 natomiast otręby lniane zawierają żelazo, magnez i cynk. 

Natomiast Trio Seeds to połącznie siemienia lnianego oraz czarnego i białego sezamu. Produkt jest gotowy do spożycia zaraz po rozpakowaniu. Trio Seeds dedykowane jest głównie osobom aktywnym fizycznie oraz tym, którzy pragną wieść zdrowy tryb życia.