Szybkie tempo życia sprawia, że coraz częściej brakuje nam czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków, co w konsekwencji negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Przepisy Thermomix® to mnóstwo inspiracji na pyszne dania, które możesz przygotować nawet w kwadrans. Potrawy Thermomix® to wyłącznie receptury oparte na niskoprzetworzonych produktach Melvit, będących bogactwem smaku i zdrowia prosto z natury.

Mnóstwo inspiracji z Thermomix®

Przepisy Thermomix® są zdrowe i smaczne, zatem żadna racjonalna dieta nie może się bez nich obyć. Zboże oraz liczne niskoprzetworzone produkty zbożowe są jednymi z najcenniejszych składników każdego pełnowartościowego jadłospisu, zapewniając nam wiele bezcennych korzyści. Przepisy na Thermomix® to moc inspiracji i praktycznych receptur m.in. na dania bezglutenowe, beznabiałowe, bezcukrowe, przepisy wegańskie, wegetariańskie czy receptury na dania dla dzieci oraz wiele, wiele innych, które zdołasz przyrządzić nawet w 15 minut

Niezależnie od tego, czy zmagasz się z problemami zdrowotnymi, jesteś na diecie eliminacyjnej czy po prostu dbasz o zdrowe odżywianie swoje oraz całej swojej rodziny, i przy tym dysponujesz Thermomixem®, zasmakujesz w naszych przepisach na lata!

 

Proste i przyjemne gotowanie z Thermomix®

Thermomix® to wielofunkcyjne urządzenie kuchenne łączące w sobie możliwości wielu wykorzystywanych podczas gotowania przyrządów. Gwarantuje profesjonalne przygotowanie potraw w każdej kuchni, a zaawansowane elementy grzejne, waga oraz silnik do szybkiego lub wolnego mieszania i miksowania sprawiają, że przepisy na obiad Thermomix® są proste i przyjemne w przyrządzaniu. Największymi zaletami urządzenia są bez wątpienia jego kompaktowa budowa, dzięki czemu zajmuje ono niewiele miejsca na kuchennym blacie, a także wielofunkcyjność zapewniająca możliwość skorzystania z aż 12 urządzeń w jednym.

Za pomocą tego urządzenia przygotujesz praktycznie wszystko, a dania z Thermomixa® oparte na produktach Melvit S.A. będą nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Bez względu na to, czy jesteś początkującym adeptem sztuki kulinarnej, czy też kucharzem z wieloletnim stażem, przepisy Thermomix® i produkty zbożowe Melvit stworzą zwycięski tandem w Twojej kuchni.

 

Przepisy na Thermomix®

Korzystniejsze dla Twojego organizmu będzie zastąpienie produktów zbożowych wysokoprzetworzonych (białe pieczywo, makarony zwykłe, mąki pszenne) produktami zbożowymi niskoprzetworzonymi (pełnoziarnistymi). Artykuły zbożowe wysokoprzetworzone mogą zawierać duże ilości cukru czy soli, które w zdrowej diecie powinny być ograniczane do absolutnego minimum

Większość produktów pozyskanych z pszenicy, jęczmienia, kukurydzy, owsa oraz ryżu jest smacznym dodatkiem do licznych posiłków. Za najcenniejszy w naszej diecie uznawany jest owies, a także proso, zawierające bardzo dużo fluoru oraz kwasu krzemowego. Równie wartościowym składnikiem każdej diety jest ryż, dostarczający nam trochę białka, sporo węglowodanów oraz witamin z grupy B. Przepisy z Thermomixa® to optymalny i smaczny sposób na wkomponowanie do naszego jadłospisu wszystkich tych darów natury.

Produkty zbożowe na obiad Thermomix® dostarczają nam przede wszystkim energię niezbędną do działania. To właśnie one są doskonałym źródłem węglowodanów, które w postaci skrobi zapewniają nie tylko życiową witalność, ale również poczucie sytości na dłużej, mimo że nie zawierają zbyt wiele kalorii.

Słodkie Wypieki to również ukryte tłuszcze. Nie oznacza to jednak, że osoby dbające o linię oraz o zdrowie nie mogą sobie od czasu do czasu na taki słodki deser pozwolić. Warto jednak wybrać wtedy lekkie drożdżowe i owocowe ciasta Thermomix®. Przepisy na tego typu wypieki znajdziecie na naszej stronie.

Tutaj na pewno znajdziesz przepis Thermomix® dla siebie!