Melvit

Siemię lniane 400 g

Siemię Lniane 400g Melvit
  • Gramatura: 400 g
  • Kod kreskowy: 5906827014105

Liczba sztuk:

  • w opakowaniu: 12
  • na warstwie: 144
  • na palecie: 1008

Wartość odżywcza w 100 g produktu:

  • Wartość energetyczna2227 kJ / 540 kcal
  • Białko:23 g
  • Błonnik:21 g
  • Węglowodany:23 g
  • Cukry:1 g
  • Tłuszcze:5,3 g

Opis:

Siemię lniane – dodatek diety na wagę złota

Siemię lniane, znane także jako nasiona lnu, to niepozorny dodatek diety, który może przynieść nieocenione korzyści zdrowotne. Rosnąca na przestrzeni lat świadomość dotycząca zdrowego stylu życia oraz odżywiania sprawiła, że siemię lniane zyskało rangę superfood. Wyjątkowe działanie siemienia lnianego podkreślają także dietetycy i specjaliści od zdrowego stylu życia, rekomendując ten dodatek jako element codziennej diety.

Siemię lniane – wartości odżywcze

Siemię lniane jest bogatym źródłem wielu składników odżywczych. Dzięki wysokiej zawartości błonnika, będącego niezbędnym wsparciem układu pokarmowego, pomaga regulować poziom cukru we krwi oraz cholesterol. Dzięki zapewnieniu dłuższego uczucia sytości wspiera także proces odchudzania. Siemię lnianie jest także doskonałym źródłem kluczowych dla zdrowia serca i mózgu kwasów tłuszczowych omega-3. Siemię lniane zawiera również lignany, czyli naturalne związki chemiczne o działaniu antyoksydacyjnym, a także witaminy z grupy B i minerały takie jak potas, magnez i cynk.

Siemię lniane – zastosowane

Siemię lniane ma naprawdę wiele zastosowań. Może być spożywane w formie ziaren mielonych lub jako olej lniany, może pełnić funkcję dodatku do codziennej diety i w tym zakresie świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie owsianki, jogurtu czy sałatki. Siemię lniane może być również używane jako zagęszczacz do sosów, a nawet zamiennik jaj w przepisach wegańskich. Warto dodać, że olej lniany – z racji jego właściwości, najlepiej spożywać na zimno, np. pod postacią dressingu sałatkowego. Regularne wykorzystywanie siemienia lnianego w diecie wspiera układ trawienny, wpływa na poprawę stanu skóry, włosów, paznokci, a także może przyczyniać się do obniżenia poziomu złego cholesterolu.

Siemię lniane – propozycje potraw

Warto wykorzystać działanie siemienia lnianego poprzez włączenie go do codziennej diety. Zwłaszcza że istnieje na to wiele sposobów, gdyż siemię lniane doskonale komponuje się z wieloma posiłkami. W wersji porannej siemię lniane można dodać do musli, smoothie, lub wykorzystać w formie posypki na świeże owoce. Siemię lniane pod postacią dodatku do chleba czy bułeczek doskonale sprawdzi się na lunch. Siemię lniane to również niezbędnik w kuchni wegańskiej, gdzie pełni funkcję zamiennika jajek, tworząc tzw. jajko lniane, najczęściej używane jako element spajający w ciastach czy wegańskich kotlecikach. Siemię lniane to także doskonały składnik do przygotowania różnego rodzaju sosów czy dipów, można także zrobić z niego odżywczy „kisiel lniany”, czyli napój polecany zwłaszcza w dietach leczniczych. Z uwagi na wszechstronność możliwości wykorzystania siemienia lnianego oraz jego korzystnych dla zdrowia właściwości, jest dodatkiem na wagę złota, który warto stosować w diecie każdego dnia.