Melvit

Ryże

Poznaj ofertę ryżów Melvit

W ofercie firmy Melvit znajdziesz kilka rodzajów ryżu najwyższej jakości. Ryż jest przede wszystkim źródłem białka, głównego składnika diet osób codziennie trenujących i uprawiających wyczynowo sport. Oferta Melvit to ryż biały, ryż basmati, ryż parboiled i ryż do sushi.

Ryż biały Melvit to ryż premium, są to starannie selekcjonowane ziarna specjalnej odmiany ryżu uprawianej w Tajlandii. Ryż biały może być podawany do dań mięsnych i rybnych, lub jako składnik sałatek.

Ryż parboiled poddawany jest specjalnej obróbce termicznej, dzięki czemu zmieniają się właściwości tego produktu. Ryż ten nie skleja się podczas gotowania i trudno go rozgotować, a także jest bogatszy w wartości odżywcze dzięki wnikaniu minerałów z osłony ziarna w jego wnętrze podczas parowania. Ryż parboiled jest sypki po ugotowaniu, dlatego znajduje zastosowanie w wielu daniach, najczęściej podawany jako zamiennik ziemniaków do posiłku.

Ryż basmati to odmiana ryżu uprawianego u podnóży Himalajów. Ziarenka ryżu basmati są niezwykle aromatyczne i nie sklejają się podczas gotowania. Ryż basmati jest doskonałym dodatkiem do orientalnych dań.

Ryż calrose to specjalna odmiana kalifornijskiego ryżu przeznaczonego do przygotowywania sushi. Ryż ten jest klejący i po ugotowaniu można go z łatwością formować w dowolne kształty.