B2B
Kasza jęczmienna pęczak
- CN code: 1103192000
Packing
Big Bag, 12,5 kgDescription
Kasza jęczmienna była jednym z podstawowych składników w kuchni naszych babć. Dziś jest zaliczana do grupy najzdrowszych kasz o wyjątkowych, prozdrowotnych właściwościach. Z wszystkich dostępnych rodzajów kasz jęczmiennych to właśnie pęczak charakteryzuje się największą zawartością dobroczynnych składników, a także najniższym indeksem glikemicznym (IG = 25). Produkcja kaszy jęczmiennej w Melvit S.A. to oferta dla wszystkich osób ceniących sobie najwyższą jakość produktu w przystępnej cenie.
Sprzedaż B2B kaszy jęczmiennej o największej wartości odżywczej
Kasza jęczmienna marki Melvit S.A., której rodzajem jest bardzo zdrowy pęczak, powstaje, jak sama nazwa wskazuje, z jednego z najstarszych zbóż – jęczmienia. Kasza jęczmienna produkcja stanowi spory udział w przemyśle kaszarskim w Polsce na poziomie 70 proc. spośród wszystkich kasz.
Pęczak niesłusznie uważany jest za produkt gorszej jakości, tzw. odpadowy, a to właśnie całe ziarna pęczaku są surowcem wyjściowym do produkcji pozostałych rodzajów kaszy jęczmiennej i mają najwięcej wartości odżywczych.
Producent kaszy jęczmiennej poleca
Producent kaszy jęczmiennej marka Melvit S.A. poleca swój produkt jako bogate źródło witamin z grupy B, zwłaszcza witamin B1, B2 i B6, a także witamin E, K, PP, kwasu foliowego, krzemu, cynku, wapnia, manganu oraz miedzi. Witamina K jest szczególnie ważna w tym zestawieniu, ponieważ odpowiada za wspomaganie pracy układu krwionośnego oraz za odpowiednią krzepliwość krwi w naszym organizmie.
Jęczmień, obok owsa, charakteryzuje się największą zawartością frakcji rozpuszczalnej błonnika pokarmowego, a zwłaszcza beta-glukanów, które mają zbawienny wpływ na układ odpornościowy. Systematyczne spożywanie kasz jęczmiennych skutecznie obniża poziom cholesterolu LDL (tzw. zły cholesterol) w organizmie. Według badań, dzienne spożycie 3 g beta-glukanu z jęczmienia obniża poziom cholesterolu LDL o 19-24 proc. Z kolei błonnik zapewnia prawidłowy poziom glukozy we krwi, co jest niezwykle korzystne w profilaktyce cukrzycy typu drugiego.
Polski producent kaszy jęczmiennej firma Melvit S.A. poleca swój produkt szczególnie osobom:
- z podwyższonym cholesterolem
- chorującym na miażdżycę
- z problemami układu krążenia
- diabetykom
- odchudzającym się
- żyjącym w stresie
Jak prawidłowo przygotować kaszę jęczmienną pęczak?
- Jedną szklankę kaszy pęczak wsypać na sito i dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą.
- Wlać do garnka 2 szklanki wody.
- Dodać odrobinę soli, opcjonalnie można dolać łyżkę, dwie oleju i zagotować pod przykryciem.
- Wrzucić kaszę, przemieszać i przykryć.
- Od ponownego zagotowania wody należy zmniejszyć ogień.
- Gotować pod przykryciem około 15-20 minut zależnie od gramatury kaszy.
- Nie mieszać w trakcie gotowania.
- Wyłączyć gaz i zostawić kaszę jeszcze na jakieś 15 minut, aby wciągnęła całą wodę.
Kasza jęczmienna B2B od Melvit S.A.
Dystrybucja kaszy jęczmiennej prowadzona przez firmę Melvit S.A. to usługa preferowana od lat przez największe sieci handlowe, hurtownie, sklepy oraz producentów artykułów spożywczych. Nasz produkt spełnia restrykcyjne wymogi i najwyższe europejskie standardy jakości. Produkcja kaszy jęczmiennej odbywa się zgodnie z zasadami zarządzania bezpieczeństwem żywności GMP, GHP, HACCP oraz IFS.
Sprzedaż B2B w Melvit S.A. jest precyzyjnie dopasowana do potrzeb Klientów biznesowych. Kasza jęczmienna hurt to oferta przeznaczona szczególnie dla tych odbiorców, którym najbardziej zależy na jakości produktu w procesie wyboru dostawców. Zapewniamy możliwość przygotowania różnego rodzaju mieszanek zbożowych. Nasze produkty udostępniamy w kilkudziesięcio kilogramowych opakowaniach typu Big-bag.
Jako polski producent kaszy jęczmiennej gwarantujemy najwyższą jakość w najniższej cenie rynkowej!
Zastosowanie kaszy jęczmiennej w kuchni
Kasza jęczmienna będzie doskonałym zastępstwem dla ziemniaków, ryżu czy makaronu. Nadaje się nie tylko jako dodatek do porcji mięsa, ale także do różnego rodzaju sosów, np. grzybowego czy gulaszu. Kasza pęczak to podstawowy składnik krupniku, gołąbków z grzybami oraz pierogów.