,,Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Materiał opracowany przez Melvit S.A.. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania “Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych realizowanych przez grupy producentów na rynku wewnętrznym” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach projektu pt.


PROMOCJA PRODUKTÓW WYTWARZANYCH PRZEZ GRUPĘ PRODUCENTÓW (Płatki owsiane błyskawiczne, Płatki owsiane górskie, Owies) ORAZ UPOWSZECHNIENIE WIEDZY O TYCH PRODUKTACH I SYSTEMIE JAKOŚCI,
W RAMACH KTÓREGO TE PRODUKTY ZOSTAŁY WYTWORZONE (SYSTEM ROLNICTWA EKOLOGICZNEGO)


MELVIT S.A. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 – Poddziałanie 3.2 Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych realizowanych przez grupy producentów
na rynku wewnętrznym.


Operacja obejmuje przeprowadzenie kampanii reklamowej następujących produktów:
– Płatki owsiane błyskawiczne
– Płatki owsiane górskie
-Owies


Cel realizacji działania
Zwiększenie rozpoznawalności produktów (Płatki owsiane błyskawiczne, Płatki owsiane górskie, Owies). Dotarcie do odbiorców. W Polsce nadal obserwuje się niski poziom wiedzy na temat istnienia unijnych systemów jakości, w ramach których wytwarzane są wysokojakościowe produkty. W rezultacie utrzymuje się niski popyt na te produkty.


Cel szczegółowy
Dotarcie do konsumenta w celu zapoznania z produktami wskazanymi we wniosku o przyznanie pomocy oraz zwrócenie uwagi na specyficzne cechy produktu (zdrowe, naturalne, ekologiczne płatki, ekologiczny owies). Dotarcie do konsumenta ma na celu zwiększenie wiedzy w zakresie wysokiejakościowej produkcji, a tym samym wzrost popytu na te produkty. Powinno to zapewnić zbyt tych produktów, a co za tym idzie podstawę do zwiększenia produkcji.

NATURALNE DOBRO

Doceń bogactwo substancji odżywczych skrywanych w płatkach owsianych górskich i błyskawicznych. Są nie tylko niskokaloryczne, ale także zawierają sporo wartościowego białka.1 Płatki owsiane są również źródłem witamin z grupy B, które wspierają prawidłowe działanie układu nerwowego.2 Zwiększają odporność. Pomagają także obniżać cholesterol ze względu na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych i beta-glukanu.3 Poza tym są również źródłem magnezu, żelaza oraz silnego przeciwutleniacza – witaminy E.4 Patrząc na taką wartość odżywczą, chyba nie trzeba nikogo namawiać, aby wprowadził je do swojego codziennego jadłospisu.

100% EKOLOGICZNE

Płatki owsiane górskie i błyskawiczne powstają ze zbóż uprawianych w certyfikowanych ekologicznych gospodarstwach. Do produkcji takich zbóż nie używa się sztucznych nawozów czy pestycydów. Dzięki temu zostały wyróżnione prestiżowym certyfikatem rolnictwa ekologicznego. Ekologiczna produkcja żywności gwarantuje ochronę ludzi, zwierząt i środowiska – co oznacza, że naturalne ekosystemy nie są dodatkowo obciążone. Płatki owsiane to produkt dający wiele możliwości przygotowania zdrowego, naturalnego posiłku. Możesz przygotować z nich pożywną owsiankę, energetyczny koktajl, czy fit ciasteczka.

PŁATKI OWSIANE

Płatki owsiane górskie to produkt powstały z całych ziaren owsa, dzięki czemu płatki mają grubszą strukturę i idealnie nadają się do gotowanych owsianek, wypieku ciastek czy zdrowych batonów.

Płatki owsiane błyskawiczne są drobniejsze, nie wymagają gotowania, wystarczy zalać je mlekiem lub sokiem i zdrowa owsianka gotowa. Idealnie nadają się jako dodatek do koktajli, naleśników czy fit deserów.

OWIES EKOLOGICZNY

Owies to jedno z najzdrowszych zbóż, bogate w składniki bioaktywne mające prozdrowotne właściwości.5 Dlatego pochodzące z niego produkty powinny być stałym składnikiem dobrze zbilansowanej diety osób w każdym wieku. Owies z upraw ekologicznych charakteryzuje się większą zawartością składników odżywczych niż zwykłe odmiany.6 Został wyprodukowany z uwzględnieniem najkorzystniejszych dla środowiska praktyk, szacunkiem do natury, bez użycia szkodliwych środków ochrony roślin, nie zawiera również GMO.

  1. Kawka A., Achremowicz B., (2014): Owies – roślina XXI wieku. Wykorzystanie żywieniowe i przemysłowe. Nauka Przyr. Technol.
  2. Gani A., Wani S.M., Masoodi F.A., Hameed G., (2012): Whole-grain cereal bioactive compounds and their health benefits: a review. J. Food Process. Technol.
  3. Lásztity R., (1998): Oat grain – a wonderful reservoir of natural nutrients and biologically active substances. Food Rev. Int.
  4. McKevith B,(2004): Nutritional aspects of cereals. Br. Nutr. Foundation Nutr. Bull.
  5. j.w.
  6. j.w.