Aktualności

Najnowocześniejszy zakład w Europie w Krukach

Firma zdecydowała się zainwestować w specjalnej strefie stworzonej w gminie Olszewo-Borki. W branżowym portalu portalspozywczy.pl ukazał się artykuł o ostrołęckiej spółce Melvit i jej inwestycji w Krukach.

Melvit SA buduje pod Ostrołęką jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów branży zbożowej. Spółka podwoiła właśnie wartość swojego zaangażowania finansowego w tej inwestycji, decydując się na uruchomienienowych działów produkcyjnych. Łączny koszt przedsięwzięcia przekroczy 80 mln złotych. – czytamy w portalu.

I dalej:

Obiekt Melvitu powstaje na terenie gminy Olszewo-Borki, zajmując powierzchnię ponad 20.000 metrów kwadratowych. W jego skład wejdą między innymi nowoczesne kaszarnie – jęczmienna i gryczana, płatkarnia, mieszalnia musli, hala konfekcjonowania produktów, zaplecze logistyczno-magazynowe i biurowe. Elewator pomieści 15 tysięcy ton ziarna, a miesięczne moce przerobu zbóż przekroczą wielkość 5 tysięcy ton.

  Specjaliści wizytujący budowę nie ukrywają podziwu: przyjęte rozwiązaniatechniczne i organizacyjne, a w ślad za nimi – normy jakościowe odpowiadają najwyższym, światowym wymaganiom.

  – Taki był cel naszej inwestycji – mówi Sławomir Kamiński, prezes zarządu Melvitu. – Chcieliśmy z jednej strony podwoić nasze możliwości produkcyjne, a z drugiej pokonać wszelkie bariery jakościowe, oddzielające dotychczas polskich producentów od szczytów światowego rynku. Powstaje zakład, który nie ma swojego odpowiednika w Polsce, a w skali europejskiej będzie jednym z najnowocześniejszych.

Kompleks w Olszewie-Borkach będzie oddany do eksploatacji sukcesywnie do końca 2013 roku.