• Partner strategiczny:

Aktualności

Melvit uruchomił nowy zakład i planuje kolejne inwestycje

Firma Melvit w lipcu uruchomiła nowy zakład produkcyjny w Krukach k. Ostrołęki. Całkowity koszt inwestycji przekroczył 80 mln zł. Jak mówi Sławomir Kamiński, prezes zarządu spółki, obiekt pozwoli na ponad dwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych firmy. 

Jednocześnie Melvit nie zamierza zwalniać tempa inwestycji i rozważa zwiększenie swojego zaangażowania w sektor mąk poprzez zakup młyna pszennego.

Prezes producenta kasz i płatków zapewnia, że firma kontynuuje dynamiczny wzrost sprzedaży. Zdaniem Kamińskiego, nowy zakład jest jednym z najnowocześniejszych w Europie, co ma pozwolić spółce na konkurowanie z największymi producentami produktów zbożowych na kontynencie. W firmie uruchomione zostały działy przetwórstwa jęczmienia oraz owsa, a do końca 2014 r. uruchomione zostaną jeszcze działy gryki, prosa oraz łuszczarnia grochu i innych roślin strączkowych.

Firma rozważa także zakupienie młyna pszennego. – Melvit jest zainteresowany rozpoczęciem rozmów z producentami wysokiej jakości mąk zbożowych odnośnie współpracy kapitałowej bądź handlowej. Już obecnie Melvit oferuje szeroką gamę wysokojakościowych mąk i zamierza kontynuować rozwój swojego portfela produktowego w tym obszarze – mówi Kamiński.

Od roku 2011 Melvit S.A. jest wspierany kapitałowo przez fundusz private equity Resource Partners, a suma nakładów na rozwój bazy produkcyjnej spółki w tym okresie przekroczyła 100 milionów złotych.