Aktualności

Melvit inwestuje w sztuczną inteligencję!

Melvit S.A. jako pierwszy producent w Polsce zakupił najnowocześniejszy sorter optyczny firmy Bűhler Group. Sortex H to pierwsze tego typu urządzenie wyposażone w sztuczną inteligencję. Technologia Merlin AI jest zupełną nowością, która wyznacza kolejny punkt odniesienia na rynku sortowania surowców.

Ważną dla nas kwestią jest dobór dostawców, dlatego zależy Nam na współpracy z najlepszymi.”

Od 15 lat współpracujemy z firmą Bűhler, która jest światowym liderem producentów sorterów optycznych. Sortery wyposażone są w bardzo czułe kamery, które sortują surowiec odrzucając wszystkie nieprawidłowe ziarna czy ciała obce.

“Dzięki tym sorterom jesteśmy w stanie otrzymać produkt spełniający nasze najwyższe normy jakościowe”

– mówi Robert MalinowskiDyrektor Zakładu Melvit S.A.

Firma Melvit jest w trakcie finalizowania wielomilionowej inwestycji- budowy nowego Zakładu, który będzie wyposażony w unikalne na polskim rynku rozwiązania technologiczne.  Obecnie trwa montaż linii produkcyjnych, które zostaną uruchomione już w lipcu b.r. Nowy Zakład Spółki Melvit S.A. będzie w pełni zautomatyzowany, a część urządzeń zostanie wyposażona w sztuczną inteligencję. Nowy Zakład jest zlokalizowany w sąsiedztwie obecnej siedziby firmy w miejscowości Kruki k. Ostrołęki. 

“Najwyższa jakość, cyfryzacja i zrównoważony rozwój to wartości, z którymi utożsamia się nasza firma, dlatego stale poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą nam utrzymać pozycję lidera i zdobywać kolejne światowe rynki.” – dodaje Dyrektor Robert Malinowski. 

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=EyY_vmlXjWQ