• Partner strategiczny:

Aktualności

Liczą się tylko najwyższe standardy

Melvit SA buduje pod Ostrołęką jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów branży zbożowej. 

Spółka podwoiła właśnie wartość swojego zaangażowania finansowego w tej inwestycji, decydując się na uruchomienie nowych działów produkcyjnych. Łączny koszt przedsięwzięcia przekroczy 80 mln złotych.

Obiekt Melvitu powstaje na terenie gminy Olszewo-Borki, zajmując powierzchnię ponad 20.000 metrów kwadratowych. W jego skład wejdą między innymi nowoczesne kaszarnie – jęczmienna i gryczana, płatkarnia, mieszalnia musli, hala konfekcjonowania produktów, zaplecze logistyczno-magazynowe i biurowe. Elewator pomieści 15 tysięcy ton ziarna, a miesięczne moce przerobu zbóż przekroczą wielkość 5 tysięcy ton.

Specjaliści wizytujący budowę nie ukrywają podziwu: przyjęte rozwiązania techniczne i organizacyjne, a w ślad za nimi – normy jakościowe odpowiadają najwyższym, światowym wymaganiom.- Taki był cel naszej inwestycji – mówi Sławomir Kamiński, prezes zarządu Melvitu. – Chcieliśmy z jednej strony podwoić nasze możliwości produkcyjne, a z drugiej pokonać wszelkie bariery jakościowe, oddzielające dotychczas polskich producentów od szczytów światowego rynku. Powstaje zakład, który nie ma swojego odpowiednika w Polsce, a w skali europejskiej będzie jednym z najnowocześniejszych.

Zwiększenie o 40 milionów złotych zaangażowania finansowego Melvitu pozwala rozszerzyć inwestycję o nowe działy produkcyjne – dodaje prezes Kamiński. Powstaje młyn, łuszczarnie do grochu, prosa oraz wszystkich roślin strączkowych. Spółka wdraża nowe technologie pozwalające zwiększyć skalę produkcji i asortyment płatków śniadaniowych – to jeden z najdynamiczniej rozwijających się obecnie segmentów rynku spożywczego – a także ułatwiające wprowadzenie wielu nowości rynkowych z przeznaczeniem nie tylko na krajowy rynek.