• Partner strategiczny:

Aktualności

Jedna z największych inwestycji w regionie w ostatnich latach

Firmie zapewni rozwój i umocni jej pozycję na rynku, gminie Olszewo-Borki da konkretne dochody z podatków. Powstaną w nim – co niebagatelne w naszym regionie, nowe miejsca pracy, a okoliczni rolnicy dostaną szansę stabilnej współpracy z dobrze prosperującą firmą. 

Produkcja w nowym zakładzie Melvitu pełną parą ruszy w przyszłym roku.

Obecnie jesteśmy na etapie prac montażowych linii zbożowych, trwają instalacje nowych maszyn i urządzeń – mówi Sławomir Kamiński, prezes zarządu spółki Melvit. Przygotowujemy już elewatory zbożowe na przyjęcie zbóż z tegorocznych zbiorów. Pierwsze rozruchy technologiczne planujemy na październik tego roku.

W skład zakładu w Krukach wejdą między innymi dwie kaszarnie – jęczmienna i gryczana oraz płatkarnia. Czyli linie technologiczne do produkcji kasz i płatków. Dzięki nim Melvit podwoi swoje obecne moce przerobowe. Po uruchomieniu nowego zakładu będziemy w czołówce firm z branży w Polsce, a jeśli chodzi o produkcję płatków, to staniemy się liderem na rynku – tłumaczy Sławomir Kamiński.

W Krukach Melvit będzie w stanie przerabiać na kasze i płatki ponad 5 tysięcy ton zbóż miesięcznie. Sam zakład ma ponad 20 tys. mkw powierzchni, w jego elewatorach zmieści się 15 tys. ton zboża.