Szczytno

Płatki jaglane 400 g

Płatki jaglane 400 g
Gramatura:400 gKod kreskowy:5906827014532

Liczba sztuk:

w opakowaniu:12na warstwie:120na palecie:840

wartość odżywcza w 100 g produktu:

wartość energetyczna:1540 kJ / 363 kcalbiałko:10 gbłonnik:2,5 gwęglowodany:74 gtłuszcz:2,5 g

Opis:

Płatki jaglane – to zgniecione ziarna prosa tzw. jagły, które charakteryzują się chrupką strukturą. Proso to najstarsza roślina uprawna, która była znana już w starożytności, przez ostatnie lata nie była doceniana, jednak obecnie ma wielu zwolenników.

Płatki jaglane zaliczane są do grupy produktów alkalizujących, a tym samym mają wpływ na  utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu Zgniecione ziarna prosa poprawiają samopoczucie, ponieważ tryptofan w nich występujący, w organizmie przekształcany jest w serotoninę nazywaną -  hormonem szczęścia.

Kremowe płatki mają działanie oczyszczające organizm, jednocześnie dostarczają mu niezbędnych witamin i soli mineralnych. Krzemionka w nich występująca wpływa bardzo dobrze na kondycję skóry, włosów i paznokci.

Łatwo przyswajalne białko zawarte w płatach na długo zapewnia uczucie sytości, reguluje przemianę materii i pomaga budować mięśnie, dlatego są one podstawowym składnikiem diety osób aktywnych fizycznie

Zgniecione ziarna jagły są lekkostrawne i pożywne, dlatego powinny po nie sięgać osoby borykające się z chorobami układu trawiennego.

Płatki nie wymają długotrwałego gotowania, wystarczy zalać je wodą, jogurtem lub mlekiem. Doskonale sprawdzą się podczas przygotowywania koktajli, sałatek, zup i ciast.

Produkt ze strony: http://melvit.pl/p_platki-jaglane-400-g_101