Melvit

Chia z otrębami owsianymi 200 g

Chia z otrębami owsianymi 200 g
Gramatura:200 gKod kreskowy:5906827015515

Liczba sztuk:

w opakowaniu:12na warstwie:168na palecie:1176

wartość odżywcza w 100 g produktu:

wartość energetyczna:1602 kJ / 383 kcalbiałko:14 gbłonnik:19 gwęglowodany:43 gtłuszcz:13 g

Opis:

Chia (nasiona szałwii hiszpańskiej) z otrębami owsianymi to produkt naładowany cennymi substancjami odżywczymi, zaliczany do SuperFood.

Szałwia hiszpańska jest uprawiana i bardzo popularna w Ameryce Południowej, mimo, że ziarna są niewielkich rozmiarów mają zbawienny wpływ na organizm ludzki. Po zalaniu wodą konsystencją przypominają siemię lniane - tworzą  charakterystyczny kleik.

Chia wzmacnia kości dzięki dużej zawartości łatwo przyswajalnego wapnia i boru. Zawiera sporo białka cennego dla osób, które uprawiają sport.

Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 występujące w nasionach wpływają na poprawę nastroju i pracę mózgu, zaś błonnik ma właściwości oczyszczające z toksyn.

Drugim składnikiem super produktu są otręby owsiane, które powstają z przemiału owsa. Zawarty w nich błonnik, sprawia, ze organizm przez dłuższy czas nie odczuwa głodu.

Otręby owsiane odznaczają się niskim indeksem glikemiczny, który pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu w krwi i opóźnia wchłanianie cukrów przez organizm.

Chia z otrębami owsianymi jest stosowana jako dodatek do chlebów, ciastek, ciast. Wiele osób stosuje je również jako składnik koktajli, owsianek i sałatek. Doskonale sprawdza się w diecie wegetarian i wegan.   

Produkt ze strony: http://melvit.pl/p_chia-z-otrebami-owsianymi-200-g_5