Aktualności

Zmiana nawyków żywieniowych

Zmiana nawyków żywieniowych

Czy u Was zdrowe odżywianie to hasło na weekend, na wakacje, ale nie na co dzień? Fit Lovers mają dla Was kilka porad jak nie poddawać się i zdrowo odżywiać nie tylko kilka razy w roku, ale przez cały rok. 

 

ZMIANA NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH 
Jak zmienić na stałe swoje nawyki żywieniowe ? 
Wiele osób ma coraz większą świadomość w kwestii odżywiania, jednak zmiana nawyków na stałe to nie taka łatwa sprawa.
Da się jednak to zrobić ! Postanowiliśmy napisać Wam to w kilku najważniejszych punktach, które również nam pomogły w zmianach : )

1. Zainteresuj się. Jak wiadomo wiedza to potęgi klucz. Poczytaj o zdrowym odżywianiu, jego zaletach, właściwym komponowaniu posiłków na dobrych blogach, w czasopismach specjalistycznych. Dzięki temu będzie Ci łatwiej wdrożyć odpowiednie zasady na stałe do życia.

2. Nie zmieniaj wszystkiego na raz. Jeśli wywrócisz swoje życie nagle do góry nogami możesz się zdemotywować. Lepiej zmiany wprowadzać stopniowo np. co tydzień 1 zdrowy nawyk.

3. Powiedz o swoich celach rodzinie, najbliższemu otoczeniu. Spróbuj ugościć ich jakimiś fit przekąskami, zrobić zdrowy obiad. Zainspirować również do zmian. Wsparcie w najbliższym środowisku jest bardzo ważne.

4. Nie poddawaj się. Jeśli zdarzą się dni "totalnej wyżerki" z powodu świąt, wakacji czy innych okazji NIC się nie stało. Nie popadasz z tego powodu w załamanie tylko po wyżerkach wracasz na swój tor.

5. Nie daj się kusić. My osobiście nie posiadamy w domu żadnych niezdrowych przekąsek/ produktów, które w szafkach czekałyby w razie czego "dla gości" : D Dzięki temu nic nas nie kusi i nie zastanawiamy się, czy zjeść tą czekoladę schowaną w szafce czy nie : P

Po wprowadzeniu tych kilku zasad nie ma bata, żeby się nie udało : )
Polecamy z własnego doświadczenia,